Snowcamp in Town 2011 Třebíč report

Den se s rokem sešel a byl tu druhý ročník akce Snowcamp in Town 2011 Třebíč.

Fotogalerie od Aleše Bílého

Letošní projekt snowboardových závodů ve městě s doprovodným programem se přesunul z Karlova náměstí na podzámeckou nivu, kde se tradičně pořádá letní festival Zámostí.


Třebíč - noční panorama

Bazilika Svatého Prokopa, řeka Jihlava, městská věž při kostele sv. Martina, židovská část zapsaná v UNESCO a spousta dalších turistických atrakcí – to vše a mnohem víc nabízí město Třebíč, rozkládající se na jihovýchodní části kraje Vysočina v nadmořské výšce mezi 392 a 503m n m. A na své si každoročně přijdou i snowboardoví nadšenci – Snowcamp in Town Třebíč


Snowpark na třebíčské nivě s párty stanem

V celé České republice po sněhu ani památky a na třebíčské podzámecké nivě opravdový snowpark – kdo by to byl čekal?
Zázemí jak se patří – sněhový rozjezd, skok s adekvátním dopadem a 2 bedny za sebou v těsné blízkosti párty stanu, který skrýval zázemí pro večerní afterpárty.


DJ Yarri v akci


Na akci Snowcamp in Town 2011 jsme dovezli přes 15 vleček naškrábaného prašanu ze zimního stadionu, takže velké díky hochům z horácké Slávie za usilovné bruslení a škrábání do ledu.
Sníh nám díky teplotám a lehkému dešti tál po oba dva dny přímo před očima a proto jsme dováželi další a další. I tak ho bylo málo na splnění všech slibů - hry pro děti a rodiče, bobování, sáňkování. Odvážnému štěstí přeje, avšak nikdo z příchozích rodičů nebyl připraven na hardcore blátivé sáňkování.


Třebíčtí lokálové

Zúčastnění jezdci, doufám, byli nad míru spokojeni neboť bych si troufnul tipnout, že v celé České republice jsme byli jeden z největších snowparků toho času vůbec - rozjezd cca 20-25m, skok 3 - 6m s dopadem a 2x box 4m s dojezdem do lehce blátivého, avšak měkkého dopadu.


Jihlavská parta nezahálela - One foot na boxech

Snowskaty tvořily doplňkovou aktivitu pro návštěvníky a v malé lajně jste si mohli dát bednu z třebíčského skateparku a jednoduchou trubku.

Ve stáncích od Freeride.cz a Boardmania.cz byly na vyzkoušení bláznivé snowboardové postavičky Chuckbuddies nebo jste mohli prubnout váš balance na indoboardech.


Stánek Boardmania.cz s Chuckbuddies

Bazilika sv. Prokopa v Třebíči doprovázela celou akci skvělým světelným efektem i zvukovou kulisou s akustickými prvky, díky kterým mohli celou afterpárty vychutnat téměř všichni třebíčtí obyvatelé.


Vítěz sobotních závodů Petr Bulušek na skoku - rodeo 540

Páteční podvečer rozproudil svými beaty pražský DJ Yarri, který doprovázel celou akci až do sobotního ollie cotestu. Rozehřátí snowboarďáci se utkali na překážkách v disciplíně slope style a do finále postoupili 4 nejlepší jezdci z 28 startujících. Ti pak systémem face to face – souboj na život a na smrt - soupeřili o snowboard, který do závodu věnovala firma Hack. Vítězem slope stylu se zaslouženě stal Martin Bidlo, který si odnesl hlavní výhru. Páteční večer pokračoval v párty stanu, kde šílený dav krotila kapela Hoochachos a elektrem nabití borci z Jihlavy hýbali rozjařenými návštěvníky až do rána.

Sobotní den jako vyšitý. V televizi pohádky již od ranních hodin, takže na bleší trh do párty stanu dorazila jen malá skupinka prodávajících a o trochu větší skupinka kupujících. Holt na Vysočině starými lyžemi už všichni dávno zatopili.


Nálada při ollie contestu - laťka ještě v nižších polohách

Po obědě se po louce opět začaly ozývat dunivé tóny a z mikrofónu komenty naznačující, že se něco děje. Celodenní volné ježdění a trénink na překážkách přerušil až podvečerní ollie contest – Pop This Tour s firmou K2. Laťka se postupem času zvyšovala a závodníků ubývalo a ubývalo. Rozjezd na kartáčích není zas tak jednoduchý, jak se může zdát a jediný, kdo se popral s laťkou ve výšce 82cm byl páteční vítěz slopestylu Martin Bidlo, který si odnesl snowskate od K2, hodinky G-shock a pozvánku na finálové kolo K2 tour. Inu když se daří, tak se daří.


Neúnavní jezci šlapali do posledních sil

Zmiňovaný Freestyle Battle mezi východem a západem se lehce minul účinností i efektivitou, proto jsme si dovolili uznat výsledek souboje za nerozhodný a obě strany se rozešly v míru.
Závody však pokračovaly dál best trick contestem a bylo opravdu na co koukat. Front flipy, back flipy, rotace na obě strany nebo rodeo 540 a nepojmenovatelná technická komba na boxech. Ze všech nejlepší a nejstylovější jízdu předvedl Petr Bulušek, rodák z Rokytnice nad Jizerou, který celý závod jednoznačně vyhrál.

Předání cen a vyhlášení proběhlo přímo na dopadu skoku, kde se po ukončení best tricku provedly úpravy na trati, aby mohl dál pokračovat Jam na bednách. Neúnavní jezdci šlapali a jezdili až do posledních sil. Vyčerpaní jezdci pak mohli dobít baterie při premiéře velkofilmu The Art of Flight, které svými záběry bere dech i těm nejzkušenějším jezdcům.

Večerní program byl opravdu nabitý kvalitní muzikou, kterou obstarávali pražští DJs Messbrothers. Energie linoucí se z repráků nenechala spát ani městskou policii, která si také přišla zatančit do vyhřívaného párty stanu.

Velké díky tedy patří místním dobrovolníkům, kteří pomohli při realizaci a návozu sněhu, díky realizačnímu teamu za vytrvalost s psí smečkou a díky sponzorům, kteří dodali do závodů věcné ceny pro soutěžící.

 Příští rok zase v Třebíči whufff….

 

 


 

Snowcamp in Town 2011 Třebíč report

Komentáře

[+] Přidat komentář

Dosud nebyl vložen žádný příspěvek.