Dovolená na Bali - kalkulace cen

1) LETENKA

Nejvyšší výdaj Vaší dovolené. Obecně platí - čím dříve dopředu si letenku na konkrétní termín rezervujete, tím nižší cena. Můžete se tak při akčních cenách letenek dostat na částku do 14 tis. Kč. Necháte-li odlet na poslední chvíli, může Vás letenka vyjít na cenu okolo 25 tis., přičemž horní hranice intervalu není samozřejmě limitována. Průměrně však zpáteční letenku koupíte za cenu cca 18 tis. Kč.

Nemáte-li zkušenost s hledáním výhodných letů, můžeme Vás této starosti ušetřit, sledovat pro Vás ceny letenek a zarezervovat nejvýhodnější možné za provizi 500,- Kč.

Pro Vaši jistotu a klidný start dovolené Vám na letiště necháme přistavit taxi, které Vás za předem dohodnutou cenu dopraví až před bránu našeho domu!

2) UBYTOVÁNÍ

Pakliže budou Vaše kroky směřovat přímo za námi na Chilli Villu, máte garantováno čisté ubytování v nadstandardně prostorných pokojích za cenu cca 600,- Kč/dvoulůžkový pokoj vč. vlastního sociálního zařízení. Za 300,- Kč/osoba tak máte zajištěno ubytování ve vile v těsné blízkosti moře a pláže (800m). Plně k dispozici je Vám také prostorná kuchyň.

3) MOTORKY

Doprava na Bali je ve znamení automatických skútrů. Jejich řízení zvládnete hravě po půl hodince tréninku a jen co se trošku rozkoukáte, splynete i s místním provozem. Skútry pro Vás zajistíme, přistavíme před vilu. A cena? 100,- Kč/den! Provozní náklady na motorku jsou již zanedbatelné - 1l benzínu vychází na cca 12,- Kč. Ani zapůjčení automobilu není problém, počítejte s cenou pod tisíc Kč/den (rozumí se až 7-místný vůz).

4) JÍDLO / PITÍ

Vynikající, čerstvé, zdravé, lehké jídlo si zde dáte na každém kroku. Ukážeme Vám příjemné restaurace, ale vezmeme Vás i na ověřená místa (tzv. warungy), kde si dáte oběd za 20,- Kč a skvěle si pochutnáte! V pěším dosahu vily je supermarket - to pro případ, že se ani o dovolené nebude chtít vzdát domácí kuchyně a vaření. Voda se zde pije pouze balená - ve vile je k dispozici barel, mimo vilu pořídíte balenou vodu 1,5 l za 8,- Kč. Fresh juice v příchutích jako papájový, avokádový apod. vyjde na 24,- Kč a na kokosovém mléku si můžete přímo z ořechu pochutnat za 20,- Kč.

5) ALKOHOL

Zarputilí příznivci piva a kořalky si budou muset v této položce sáhnout hlouběji do kapsy. Místní pivo Bintang Vás vyjde v lahvi cca 0,6 l na 50,- Kč, malé pořídíte za polovic. Místní kořalka Arak se dá pořídit za cca 150,- Kč (0,5 l) , kvalitnější pití podstatně dráž. Přivézt v kufru z ČR si však můžete 1 l alkoholu/osoba, takže - proč jej nepřibalit?

6) VÝLETY / SURF LEKCE / PRŮVODCOVSKÉ SLUŽBY

Na průzkum ostrova se můžete vydat sami nebo na vybraná místa a pro zorientování se v místním prostředí využít našich služeb. Vezmeme Vás na vyhlášené pláže, vysoké sopky, dech beroucí chrámy, relaxační místa, do bláznivé Kuty i kamkoli jinam, kam budete chtít Vaše kroky směřovat. V návaznosti na to, zda vyrazíme sami či ve skupince s dalšími ubytovanými, se odvíjí cena. Totéž platí pro soukromé / skupinové lekce surfování, které byste si rozhodně neměli na Bali (ve vyhlášené surfové destinaci) nechat ujít!

7) SUMA SUMÁRUM

14 denní dovolená na Bali pro 1 osobu

(přehled základních nákladů)

18000 - zpáteční letenka

500 - víza (max 30 dní)

1400 - pronájem motorky

4200 - ubytování Chilli Villa

1260 - 3x denně hlavní jídlo (bez nápojů)

224 - nápoje (uvažována pouze voda)

150 - odletová taxa

25.734,- Kč

Chcete si žít 14 dní jako králové? Stravovat se ve stylových restauracích, nakupovat v turistických centrech a nahradit vodu pivem? Žádný problém! Jen částku za Vaši dovolenou budete muset zdvojnásobit...

Tolik k hlavním nákladům, se kterými musíte při plánování Vaší dovolené počítat. Všechny další jsou velmi individuální a budou se odvíjet od toho, jak si právě Vy svých 14 dní volna představujete.

Jedno je však jisté - možnostem Bali meze neklade!

Dovolená na Bali - kalkulace cen

Komentáře

[+] Přidat komentář

4. 11. 2014 23:49
Co k tomu cizímu peří doplnit autora článku?